• S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
S.M. Olomouc.cz Naše služby Zateplení budov

Zateplení budov

Zateplení budovNaše společnost se také dlouhodobě soustředí na realizaci a zateplování budov a to jak panelových či bytových domů, tak také domů rodinných. Co se týče státních zakázek, tak máme za sebou realizace mnoha zateplení budov, především škol, ale také např. administrativních budov, které byly hrazeny buď z prostředků státu, nebo z dotačních programů Evropské unie.

V praxi využíváme zateplovací systémy od výrobců Saint-Gobain Weber Terranova, a.s., Baumit, spol. s r.o. a nově také LB Cemix, s.r.o. Naši zaměstnanci se pravidelně, zpravidla jednou ročně, zúčastňují odborných školení, která tito výrobci pořádají a na základě kterých vlastníme platný certifikát nebo osvědčení k montáži těchto kontaktních zateplovacích systémů.

K této stavební činnosti mimo jiné nabízíme vypracování projektové dokumentace vč. tepelně technického auditu tzv. „Štítku energetické náročnosti budovy“ dle požadavku investora nebo objednatele a pochopitelně Vám zdarma zpracujeme cenovou nabídku na realizaci stavby.

Výše uvedené platí také pro dotační program „Zelená úsporám“, kde pochopitelně také vyřídíme veškerou legislativu spojenou s realizací projektu v tomto dotačním programu.


Certifikáty a osvědčení - Zateplení budov

Osvědčení Weber - vnější kontaktní zateplovací systémy Certifikát Baumit + protokol o zaškolení - vnější kontaktní zateplovací systémy Certifikát Cemix - vnější kontaktní zateplovací systémy

Tepelně technické úpravy - Základní škola Horní Město

Tepelně technické úpravy byly realizovány z Operačního programu životní prostředí. Kontaktní zateplovací systém ETICS Weber therm standard, izolant polystyren EPS 70F v tl. 140, 120 mm na fasádě, na ostění XPS tl. 40 mm, polystyren XPS tl. 80 mm na soklu, finální úprava probarvená silikonová zatřená omítka zrnitosti 2 mm.

 

Střední škola Olomouc, Svatý Kopeček - zateplení pavilonu

Kontaktní zateplovací systém Baumit Duo, izolant polystyren EPS 70F v tl. 160 mm na fasádě, na ostění EPS 70F tl. 40 mm, polystyren XPS tl. 120 mm na soklu, finální úprava probarvená silikonová zatřená omítka zrnitosti 2 mm.

 

Tepelně technické úpravy bytového domu Komenského 492, 493, Konice

Kontaktní zateplovací systém ETICS Weber therm klasik, izolant polystyren EPS tl. 120 mm na fasádě, polystyren XPS tl. 60 mm na soklu, finální úprava probarvená silikonová omítka zrno 2 mm na fasádě, mozaika marmolit na soklu.

 

Oprava bytového domu, ul. Polská 416, Olomouc – město

Kontaktní zateplovací systém ETICS Weber therm klasik mineral, izolant minerální vata s podélnou orientací vláken tl. 100 mm na fasádě, sokl bez zateplení, finální úprava probarvená silikonová omítka zrno 1,5 mm

na fasádě, mozaika marmolit na soklu.

 

Tepelně technické úpravy bytového domu Wanklova 12, Olomouc

Kontaktní zateplovací systém BASF MultiTherm DP, izolant polystyren EPS tl. 100 mm na fasádě, polystyren XPS tl. 60 mm na soklu, finální úprava probarvená silikonová omítka zrno 2 mm.

 

Zateplení rodinného domu v Jívové

Zateplení realizováno v rámci programu Zelená úsporám. Kontaktní zateplovací systém ETICS Weber therm klasik mineral, izolant minerální vata s podélnou orientací vláken tl. 140 mm na fasádě, polystyren XPS tl. 100 mm na soklu, finální úprava probarvená silikonsilikátová extraClean omítka zrno 2 mm na fasádě, mozaika marmolit na soklu.

 

Zateplení obálky rodinného domu - V Křovinách 235/17, Olomouc

Kontaktní zateplovací systém BASF MultiTherm DP, izolant šedý polystyren EPS NEO tl. 70 mm na fasádě, polystyren XPS tl. 40 mm na soklu, finální úprava probarvená silikonová omítka zrno 2 mm, mozaika marmolit na soklu.

 

Zateplení rodinného domu ve Vikýřovicích

Zateplení realizováno v rámci programu Zelená úsporám. Kontaktní zateplovací systém BASF MultiTherm P, izolant polystyren EPS tl. 100 a 150 mm na fasádě, sokl nebyl zateplen, zateplen strop sklepa polystyrenem EPS tl. 60 mm, finální úprava probarvená silikátová omítka zrno 2 mm na fasádě, štuková omítka na stropu sklepa.

 

Realizace energeticky úsporných opatření - ZŠ Vlčice

Zateplení realizováno v rámci Operačního programu Životní prostředí. Kontaktní zateplovací systém ETICS Weber therm standard, izolant polystyren EPS tl. 140, 100 mm na fasádě, polystyren XPS tl. 80 mm na soklu, finální úprava probarvená silikonová omítka zrno 2 mm.

 


Kde nás najdete...

AdresaSídlo společnosti:
Dolní hejčínská 47/25
779 00 Olomouc - Hejčín

GPS49°36'9.795"N, 17°14'34.257"E
Mapa umístěníZobrazit mapu umístění...

Telefon(+420) 585 204 229
Fax(+420) 585 207 233
E-mailsmolomouc@smolomouc.cz
E-mailinfo@smolomouc.cz

Pomocné menu


Fotogalerie referencí

Reference z našich staveb

Stavbu jsme prováděli v období od srpna do prosince 2011 a práce spočívaly v zateplení fasády bytového domu polystyrenem EPS tl. 120 mm vč. ostění a nadpraží z XPS tl. 30 mm, sokl byl zateplen polystyrenem XPS tl. 60 mm a finální úprava byla z probarvené zatírané silikonové omítky, sokl byl upraven mozaikou.

V období od 30. 8. 2011 do 9. 12. 2011 jsme prováděli rekonstrukci budovy, která nově slouží jako pracoviště oddělení hlavního mechanika. Jedná se o dvojpodlažní objekt.

V roce 2011 jsme se podíleli na zateplení Střední průmyslové školy strojnické v Olomouci a v našem případě se jednalo o zateplení budovy dílen a tělocvičny.

Jedná se o stávající dvoupodlažní objekt ve tvaru L. Nově je využíván v 1. NP jako výjezdová stanice záchranné služby nepřetržitým provozem. Ve 2. NP je objekt připraven na případný pronájem jako kancelářské prostory s nezatepleným skladem.

V období od 11/2010 do 05/2011 jsme prováděly kompletní rekonstrukci prostor v suterénu, společných prostor a bytu ve 2. NP bytového domu v historickém jádru města v Ostružnické ulici. Tato rekonstrukce byla rozdělena do tří etap.