• S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
S.M. Olomouc.cz Fasády

Fasády

Fasáda (z francouzského face tvář, líc) neboli průčelí je vnější stěna stavby, její konečná úprava. Bývá prolomena okny a vchody a členěna různými architektonickými prvky, například (římsou, pilastrem, lisénou). V architektuře bývá průčelí často nejvýznamnějším prvkem budovy z hlediska jejího designu, neboť celé stavbě udává tón. Mnohé fasády mají historickou hodnotu a jsou památkově chráněné jako kulturní památky.

Rozlišují se různé typy fasád: nádvorní, průčelní, zahradní, závěsné.

Fasáda jako taková by měla splňovat dva nejdůležitější požadavky, a to zabránit pronikání vody přes odvodovou stěnu zvenku dovnitř a zároveň by měla být s takových materiálů, aby vodní páry měly nerušený průchod z vnitřních prostor ven.

Vnější úpravy fasády by se z časového hlediska měli dělat jako poslední. Úpravou fasády domu by mělo končit proto, aby zabudovaná vlhkost z potěrů a vnitřních omítek mohla volně procházet ven obvodovými konstrukcemi. Fasádu domu je vhodné dělat, když teplota vzduchu se pohybuje od 5°C do 25°C. Fasádové omítky není dobré dělat během horkých letních dnů, pokud se však omítání stěn dělá za takových podmínek je třeba chránit fasádu fasádními sítěmi.

Fasády se dále zpravidla rozdělují na další dva typy - fasády kontaktní a nekontaktní. Mezi kontaktní patří omítané nebo zateplované fasády s různou finální povrchovou úpravou - např. hladké, zatírané, nebo rýhované. Dříve byly velice moderní fasády břízolitové, které se v dnešní době již téměř neprovádí. Nekontaktní fasády jsou např. fasády prosklené, obložené kamennými, dřevěnými nebo jinými obklady, kdy se zpravidla na konstrukci fasády vytvoří nosný rošt, na který se montují obkladové prvky, mezera mezi nosnou konstrukcí fasády (zdivem, betonem apod.) se vyplní tepelnou izolací.

Fasády od stavební společnosti S.M. - Olomouc, s.r.o.

Naše stavební firma se zabývá  montáží fasád obou typů. V dnešní době jsou užívané především kontaktní zateplované fasády, a to buď polystyrenem, nebo minerální vatou. Zateplují se jak novostavby tak stávající domy a zejména domy panelové. Naše stavební společnost v praxi využívá zateplovací systémy od výrobců Saint-Gobain Weber Terranova, a.s. a BASF Stavební hmoty Česká republika s.r.o.. Naši zaměstnanci se pravidelně (zpravidla jednou ročně) zúčastňují odborných školení, která tito výrobci pořádají, na jejichž základě vlastníme platný certifikát nebo osvědčení k montáži těchto kontaktních zateplovacích systémů. Pochopitelně provádíme také klasicky omítané fasády s hladkou povrchovou úpravou štukovou omítkou a fasádním nátěrem a to jak jednoduché fasády tak fasády historické.

 

Kde nás najdete...

AdresaSídlo společnosti:
Dolní hejčínská 47/25
779 00 Olomouc - Hejčín

GPS49°36'9.795"N, 17°14'34.257"E
Mapa umístěníZobrazit mapu umístění...

Telefon(+420) 585 204 229
Fax(+420) 585 207 233
E-mailsmolomouc@smolomouc.cz
E-mailinfo@smolomouc.cz

Pomocné menu


Fotogalerie referencí

Reference z našich staveb

Stavbu jsme prováděli v období od srpna do prosince 2011 a práce spočívaly v zateplení fasády bytového domu polystyrenem EPS tl. 120 mm vč. ostění a nadpraží z XPS tl. 30 mm, sokl byl zateplen polystyrenem XPS tl. 60 mm a finální úprava byla z probarvené zatírané silikonové omítky, sokl byl upraven mozaikou.

V období od 30. 8. 2011 do 9. 12. 2011 jsme prováděli rekonstrukci budovy, která nově slouží jako pracoviště oddělení hlavního mechanika. Jedná se o dvojpodlažní objekt.

V roce 2011 jsme se podíleli na zateplení Střední průmyslové školy strojnické v Olomouci a v našem případě se jednalo o zateplení budovy dílen a tělocvičny.

Jedná se o stávající dvoupodlažní objekt ve tvaru L. Nově je využíván v 1. NP jako výjezdová stanice záchranné služby nepřetržitým provozem. Ve 2. NP je objekt připraven na případný pronájem jako kancelářské prostory s nezatepleným skladem.

V období od 11/2010 do 05/2011 jsme prováděly kompletní rekonstrukci prostor v suterénu, společných prostor a bytu ve 2. NP bytového domu v historickém jádru města v Ostružnické ulici. Tato rekonstrukce byla rozdělena do tří etap.