• S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
S.M. Olomouc.cz Novostavba RD Dolany

Novostavba RD Dolany

Pondělí, 16. červen 2014

Další zakázkou realizovanou v roce 2013 byla výstavba rodinného domu v Dolanech u Olomouce taktéž pro soukromého investora. Novostavba má jednoduchý „ čistý “ architektonický výraz moderního přízemního domu s částečným podkrovím a sníženým přízemím zapuštěným do svahovitého terénu. Je umístěný v okolní zástavbě novostaveb v okrajové části obce . V první fázi jsme s investorem byli dohodnuti na realizaci hrubé stavby.

Popis stavby:

Rodinný dům je navržen jako samostatně stojící, nepodsklepený a dvou nadzemních podlažích. V úrovni 1. NP je vstup s prostornou halou otevřenou do 2. NP (galerie) a schodištěm, je zde umístěn obývací pokoj s jídelnou a částečně oddělenou kuchyní, v další části se nachází ložnice, pracovna, šatna a hygienické zařízení - koupelna a WC. Ve 2. NP (podkroví) na otevřenou galerii navazují tři pokoje, šatna a hygienické zařízení.

Konstrukční systém objektu je navržený jako stěnový kombinovaný příčný i podélný z cihelných bloků. Založení je provedeno na základových pasech a patkách z betonu tř. C 25/30, základová deska je monolitická v tl. 150 mm taktéž z betonu C 25/30 vyztužená sítí KARI. Nosné stěny jsou navrženy v systému Porotherm Profi tl. 300 a 425 mm, příčky z příčkovek Porotherm Profi tl. 115 a 140 mm s akustickou odolností. Strop nad 1. NP je řešen jako monolitická armovaná betonová deska v tl. 200 mm z betonu C 30/37. Schodiště je z ocelové konstrukce s dřevěnými stupnicemi  a podstupnicemi. Zastřešení je provedeno šikmou střechou sedlového tvaru se sklonem 25° a je tvořeno dřevěným hambálkovým krovem. Střecha je zateplena nadkrokevním systémem tepelnou izolací EPS 150 S Stabil, jako krytina je navržena betonová taška Bramac - Tegalit v tmavě šedé barvě. Veškeré výplně otvorů jsou plastové.

Současný stav:

Na jaře letošního roku jsme se s investorem dohodli na kompletním dokončení objektu. Provedli jsme vnitřní omítky, kompletní skladby podlah v 1., 2. NP vč. zalití anhydridem, sádrokartonové konstrukce ve druhém podlaží, veškeré obklady a dlažby v sociálním zařízení. V současné době se dokončuje zateplení vnějšího pláště objektu vč. podbití přesahu střechy pomocí systému Fermacel. Dále budeme provádět venkovní úpravy a dům bude připraven k převzetí do konce srpna letošního roku.

Fotodokumentace:

 

Kde nás najdete...

AdresaSídlo společnosti:
Dolní hejčínská 47/25
779 00 Olomouc - Hejčín

GPS49°36'9.795"N, 17°14'34.257"E
Mapa umístěníZobrazit mapu umístění...

Telefon(+420) 585 204 229
Fax(+420) 585 207 233
E-mailsmolomouc@smolomouc.cz
E-mailinfo@smolomouc.cz

Pomocné menu


Fotogalerie referencí

Reference z našich staveb

Stavbu jsme prováděli v období od srpna do prosince 2011 a práce spočívaly v zateplení fasády bytového domu polystyrenem EPS tl. 120 mm vč. ostění a nadpraží z XPS tl. 30 mm, sokl byl zateplen polystyrenem XPS tl. 60 mm a finální úprava byla z probarvené zatírané silikonové omítky, sokl byl upraven mozaikou.

V období od 30. 8. 2011 do 9. 12. 2011 jsme prováděli rekonstrukci budovy, která nově slouží jako pracoviště oddělení hlavního mechanika. Jedná se o dvojpodlažní objekt.

V roce 2011 jsme se podíleli na zateplení Střední průmyslové školy strojnické v Olomouci a v našem případě se jednalo o zateplení budovy dílen a tělocvičny.

Jedná se o stávající dvoupodlažní objekt ve tvaru L. Nově je využíván v 1. NP jako výjezdová stanice záchranné služby nepřetržitým provozem. Ve 2. NP je objekt připraven na případný pronájem jako kancelářské prostory s nezatepleným skladem.

V období od 11/2010 do 05/2011 jsme prováděly kompletní rekonstrukci prostor v suterénu, společných prostor a bytu ve 2. NP bytového domu v historickém jádru města v Ostružnické ulici. Tato rekonstrukce byla rozdělena do tří etap.