• S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
  • S.M. - Olomouc, s.r.o.
S.M. Olomouc.cz Novostavba RD Hlubočky - hrubá stavba

Novostavba RD Hlubočky - hrubá stavba

Čtvrtek, 08. květen 2014

Na začátku roku 2013 jsme získali zakázku výstavby rodinného domu pro soukromého investora. Jedná se o moderní rodinný dům zasazený v krásném prostředí přírody nad sídlištěm v Mariánském Údolí. Po dohodě s investorem jsme podepsali smlouvu na provedení hrubé stavby s termínem dokončení na podzim roku 2013.

Popis rodinného domu:

Jedná se o třípodlažní částečně podsklepený objekt s jednou bytovou jednotkou s celkovou podlahovou plochou 338,1 m2. Objekt je v základní architektonické koncepci nepravidelného půdorysného tvaru.

V 1. PP je navrženo technické zázemí. Dispozičně je navržena garáž pro dva osobní automobily propojená s dílnou. Dále se zde nachází sklad, technická místnost a WC a vstup na schodiště vedoucí do 1.NP.

V 1. NP je navrženo zádveří s navazující šatnou. Ze zádveří je vstup do haly, ze které se dostaneme ke schodišti do 2. NP a do otevřeného prostoru jídelny, kuchyně a obývacího pokoje, dále se zde nachází komora a WC. Na prostor obývací části v 1. NP navazuje boční samostatné křídlo domu tzv. klidová zóna a zde jsou situovány tři dětské pokoje, koupelna a šatna. Část obývacího pokoje směrem do ulice je lemována terasou a na druhou stranu je přístup do zahradní části domu.

V 2. NP je galerie a z ní vstup do ložnice u které je navržena koupelna, také se zde nachází pracovna, ze které je vstup na prostornou terasu.

Konstrukčně je dům založen na železobetonových armovaných základech. Svislé nosné konstrukce 1. PP jsou vyzděny z betonových tvarovek armovaných ocelovou výztuží a zalité betonovou směsí. Nosné konstrukce stěn v 1., 2. NP jsou provedeny ze zdiva Porotherm Profi tl. 240 a 175 mm na tenkovrstvou maltu včetně vnitřních příček tl. 115 mm.

Stropní deska nad 1. PP je provedena jako monolitická armovaná nosná konstrukce z betonu C30/37 o tl. 260 mm vyztužená železobetonovými trámy s vloženými ocelovými nosníku tvaru I. Strop na 1. NP je tl. 240 mm z betonu C30/37, z důvodu velkých rozměrů výplní otvorů jsou nad všemi provedeny železobetonové armované průvlaky a trámy, schodiště jsou monolitická.

Konstrukce sedlové střechy nad bočním křídlem domu je provedena ze sbíjených dřevěných vazníků, krov nad 2. NP je tvořen dřevěnými krokvemi upevněnými do žb trámů pomocí úhelníků. Jako střešní krytina byla navržena střešní taška skládaná Bramac Max 7 červenohnědé barvy. Komín je vyzděn v systému Schiedel Uni Plus a je jednoprůduchový pr. 200 mm.

Současný stav:

V letošním roce se investor rozhodl, že si dům z větší části dokončí svépomocí a dohodli jsme se na provedení dílčích stavebních pracích, zejména se jedná o řemeslné práce, a sice provedení vnitřních izolací proti zemní vlhkosti, dále provedení kompletní skladby venkovních teras a plochých střech. Tyto práce jsou v současnosti již provedeny a nyní jednáme o další spolupráci na zateplení objektu případně dalších pracích.

Fotodokumentace:

 

Kde nás najdete...

AdresaSídlo společnosti:
Dolní hejčínská 47/25
779 00 Olomouc - Hejčín

GPS49°36'9.795"N, 17°14'34.257"E
Mapa umístěníZobrazit mapu umístění...

Telefon(+420) 585 204 229
Fax(+420) 585 207 233
E-mailsmolomouc@smolomouc.cz
E-mailinfo@smolomouc.cz

Pomocné menu


Fotogalerie referencí

Reference z našich staveb

Stavbu jsme prováděli v období od srpna do prosince 2011 a práce spočívaly v zateplení fasády bytového domu polystyrenem EPS tl. 120 mm vč. ostění a nadpraží z XPS tl. 30 mm, sokl byl zateplen polystyrenem XPS tl. 60 mm a finální úprava byla z probarvené zatírané silikonové omítky, sokl byl upraven mozaikou.

V období od 30. 8. 2011 do 9. 12. 2011 jsme prováděli rekonstrukci budovy, která nově slouží jako pracoviště oddělení hlavního mechanika. Jedná se o dvojpodlažní objekt.

V roce 2011 jsme se podíleli na zateplení Střední průmyslové školy strojnické v Olomouci a v našem případě se jednalo o zateplení budovy dílen a tělocvičny.

Jedná se o stávající dvoupodlažní objekt ve tvaru L. Nově je využíván v 1. NP jako výjezdová stanice záchranné služby nepřetržitým provozem. Ve 2. NP je objekt připraven na případný pronájem jako kancelářské prostory s nezatepleným skladem.

V období od 11/2010 do 05/2011 jsme prováděly kompletní rekonstrukci prostor v suterénu, společných prostor a bytu ve 2. NP bytového domu v historickém jádru města v Ostružnické ulici. Tato rekonstrukce byla rozdělena do tří etap.